1. Tööjärk

PUIDUPINNA ETTEVALMISTUS JA RESTAUREERIMINE

Esimene töö teie palkmajale värskema välimuse andmisel on puidupindade puhastamine. Uutel puitpindadel harjake maha või eemaldage igasugune kõrvaline praht. Palgipinnal, kus peitsi- või viimistlusaine kihi all kasvavad seened, eemaldage viimistluskiht kas survepesu, lõike või liivapaberiga ning tõmmake enne kaitsevahendi pealekandmist üle niiske lapi või svammiga. Määrdunud ja ilmastikukahjustusi saanud puidu puhastamiseks on mitu moodust. Perma-Chink Systems pakub puidupindade puhastamiseks järgmisi vahendeid:

1. Wood ReNew

Suurepärane vahend puidupindade ettevalmistamiseks enne peitsimis- ja taaspeitsimis-, kaitse- või tihendusvahendite kasutamist. Wood ReNew sobib hästi palkide, terrasside, piirdeaedade ja eri seedripuidu töötlemiseks.

Wood ReNew on kontsentraatpulber, mida segatakse veega ja kantakse seejärel puidule. See eemaldab plekid ja mustuse, jahukaste ning kõduseene tekitatud puidutooni muutused, taastades puidu naturaalse ilu.

Kandke lahus pritsi, pintsli või mopi abil puidupinnale suunaga alt üles. Laske lahusel kümme minutit toimida, hoidke pind märg, lisades lahust. Vajadusel kasutage pinna puhastamiseks keskmiselt jäikade harjastega harja või tugevat luuda. Loputage tööpind korralikult ülalt alla kas voolikuvee või survepesuriga. Tugevasti värvi muutnud puidupind võib vajada lisahooldust. Kui toode on pinnale kantud ja maha loputatud, loputage üle ka lähedal asuvad põõsad, taimed ja aiapind, mis võisid tootega kokku puutuda.

2. Oxcon

Muudab puidupinnad heledamaks ja säravamaks enne looduslike viimistlusvahendite või poolläbipaistvate peitside kasutamist. Sobib kasutamiseks nii sise- kui ka välisseina palkidel, terrassidel, piirdepuudel ja -aedadel. Oxconi võib kanda tööpinnale kas pritsi, harja või mopi abil. Kandke tööpinnale korralik kogus vahendit (pigem rohkem kui vähem). Ärge kandke vahendit üksikutele punktidele, sest selline töömeetod võib tööpinna laiguliseks muuta. Laske vahendil puidupinnal 10–15 minutit toimida, seejärel loputage vahend rohke veega maha. Töövahend kandke puidupinnale suunaga alt üles, loputage suunaga ülevalt alla.

3. Blaster-Buddy

Kaugjuhtimisega uuenduslik masin, mis kaalub umbes 180 kg ja on veidi üle meetri kõrge. Masinal on kaasas 15 m voolik ja kasutamisjuhend. Rentimise tarvis on kaasas ohutuskomplekt, mis sisaldab näokaitsega peakatet, kindapaari, kõrvatroppe ja hingamismaski.

Maisist tehtud puistevahend on mõeldud vanade viimistlusvahendite eemaldamiseks kõigilt puiduliikidelt. Vahend on valmistatud kuivatatud ja seejärel teatud jämedusel jahvatataud maisitõlvikutest.

Vahend pannakse survepuhuri põhimõttel töötavasse masinasse ja puhutakse läbi teatud suuruses otsiku puidupinnale, et vana viimistluskihti eemaldada. Protsess meenutab liivapuhumist, kuid on palju ohutum nii kasutajale kui ka keskkonnale.

Maisipuru puhumisel ei kasutata vett ega kemikaale, mis võiksid põhjustada puidukidade eraldumist või puidu paisumist, seepärast pole vaja enne viimistlusvahendi peale kandmist tööpinda eelnevalt lihvida. Korralikult töödeldud pindadel on „sametine“ välimus ja peitsimisel muutuvad need pisut tumedamaks kui siledad või tasandatud pinnad. Sametine tekstuur võimaldab viimistlusvahendil korralikult pinnale haakuda ja annab majale korraliku välimuse.

Tööks vajate kompressorit, mille saate rentida kohalikust tööriistarendi ettevõttest. Samuti on vaja vahendimahutit, huvi korral kontakteeruge Perma-Chinki edasimüüjatega.

Pärast puidupindade inspekteerimist ja puidu struktuurivigade eemaldamist ning õigete Perma-Chink Systems puidurestaureerimistoodete kasutamist liikuge 2. tööjärgu juurde.

Järgmine tööjärk: HOOLDAMINE


 

1. TÖÖJÄRK: RESTAUREERIMISTÖÖD

Restaureerimiseks mõeldud tooted vanade viimistlusvahendite eemaldamiseks ja määrdunud puidule uue ilme andmiseks

2. TÖÖJÄRK: HOOLDAMINE

Erivahendid puidu kaitsmiseks sipelgate, kahjurputukate, puidumädaniku, kõduseente ja kopituse vastu

3. TÖÖJÄRK: PEITSIMINE

Viimistlusvahendid teie palkmaja kaitsmiseks ja kaunistamiseks

4. TÖÖJÄRK: TIHENDAMINE

Puidu vajumisega kohanduvad tihendusained teie palkmaja kaitsmiseks ilmastikutingimuste vastu

Scroll to Top