2. Tööjärk

HOOLDAMINE

Puidu kaitsmise üks põhimõtteid on hoida puidust eemal seda ründavad organismid. Kõik kaitsevahendid on valmistatud bioloogilise protsessi peatamiseks, seega on väga tähtis olla ettevaatlik ja hoolikas toote käitlemisel, puidupinnale kandmisel ja tootemahutite hilisemal ladustamisel. Jälgige tootja hoiatusi ja vaadake üle erihoiatused materjali ohutusandmete lehel.

Suuremal osal kaitsevahenditest on kaasas juhendid, mis näitavad toote eluiga, kuid rusikareegliks on kaks kuni neli aastat, enne kui peate toodet puidupinnal uuesti kasutama.

Peitside ja viimistlusvahendite pealekandmiseks rakendatavad tavalised töömeetodid sobivad ka paljude kaitsevahendite puhul. Kaitsevahendid ei nõua ilmtingimata pintseldamist, neid võib tööpinnale nii pihustada, rullida kui ka harjata samamoodi nagu viimistlusvahendeid. Järgige kindlasti juhiseid tooteetiketil.

Oleme nüüdseks turule toonud ka mitmeotstarbelise kaitsevahendi, mis pakub majaomanikule kasu mitmel moel. Valge männipuu puhul võib kaitsevahendi mittekasutamisel areneda puidu välisel kihil sinine kõduseen. Kliendid kurdavad, et puit muutub tumedatriibuliseks või kattub kõduseenega ja valgendusaine sellist olukorda ei lahenda. Kõduseen saab tegelikult alguse puidu seest ja seepärast on seda raske hävitada, kasutades kaitsevahendit üksnes puidu välispinnal.

Kasutage Shell-Guardi, et kaitsta puitu ja vältida sipelgate, putukate ja kõduseente kahjustusi, ka abivahendina nimetatud kahjutekitajate hävitamiseks nakatunud puidust või vahtkomposiitidest. Kandke lahus pinnale pintsli või pihustiga, kuni puidupind on korralikult märg (u 3,5 liitrit 10 m2 kohta).

Puidupinda võib puurida augu ja süstida lahust tervesse puitu, kuni vedelik hakkab august välja voolama. Et boraadi väljaimbumist vähendada, kasutage niiskuskindlat tihendusvahendit, nagu Lifeline Ultra-2 või Lifeline Exterior, pärast pinna kuivamist; madalatel temperatuuridel ja kõrge õhuniiskuse korral võib selleks kuluda 1–4 nädalat.

Shell-Guard RTU

Kasutamisvalmis, keskkonnaametis registreeritud sipelga-, putuka- ja seenetõrjevahend. Nagu Shell-Guard kontsentraat, on ka Shell-Guard RTU värvitu ja lõhnatu, sellel on väga madal mürgisusaste nii inimesi kui ka lemmikloomi arvestades, ja see on ühtviisi tõhus kaitsevahend kõdunemise ja putukakahjustuste vastu nii sise- kui ka välistingimustes.

Et vahend on kohe kasutamiskõlblik, võib selle valada pritsimahutisse, ilma et peaksite vaeva nägema mõõtmise või segamisega. Kui te ei jõua tööga lõpule üheainsa päevaga, ärge muretsege, valage lihtsalt kasutamata jäänud vahend tagasi originaalpakendisse, ja seejärel võib seda kasutada järgmisel päeval, järgmisel nädalal või kasvõi järgmisel kuul. Shell-Guard RTU mõju on kestev, te ei pea tööd kunagi uuesti üle tegema. Unikaalne koostis võimaldab aktiivsel boraadil tungida sügavale puitu, kaitstes teie kodu putukakahjustuste ja kõdunemise eest pikki aastaid. Shell-Guard RTU eeliseks on suhteliselt lühike kuivamisperiood. Võite palkide peitsimisega alustada päev kuni kolm päeva pärast vahendi kasutamist.

Järgmine tööjärk: PEITSIMINE


 

1. TÖÖJÄRK: RESTAUREERIMISTÖÖD

Restaureerimiseks mõeldud tooted vanade viimistlusvahendite eemaldamiseks ja määrdunud puidule uue ilme andmiseks

2. TÖÖJÄRK: HOOLDAMINE

Erivahendid puidu kaitsmiseks sipelgate, kahjurputukate, puidumädaniku, kõduseente ja kopituse vastu

3. TÖÖJÄRK: PEITSIMINE

Viimistlusvahendid teie palkmaja kaitsmiseks ja kaunistamiseks

4. TÖÖJÄRK: TIHENDAMINE

Puidu vajumisega kohanduvad tihendusained teie palkmaja kaitsmiseks ilmastikutingimuste vastu

Scroll to Top